Člani Dravinjskega poslovnega kluba obiskali slovensko Gazelo - podjetje Dewesoft
Člani Dravinjskega poslovnega kluba so v sklopu svojih rednih srečanj v ponedeljek, 12. novembra, obiskali slovensko gazelo, podjetje Dewesoft iz Trbovelj. Direktor podjetja Andrej Orožen je predstavil podjetje, njihovo razvojno pot in vizijo razvoja. Podjetje Dewesoft proizvaja merilne instrumente, programske in strojne rešitve najzahtevnejših meritev v avtomobilski, letalski, transportni in drugi industriji, civilnem inženiringu in energetiki, s čimer je prisotno na trgih v več kot štiridesetih državah sveta, njihove izdelke pa uporabljajo svetovne družbe. Vsi instrumenti so plod lastnega znanja in razvoja, dodana jim je lastna programska oprema, hkrati pa podjetje izdelke tudi strojno obdeluje. Inovacije, ki predstavljajo preko ene tretjine proizvodnega programa, razvija lastna skupina razvojnikov.
86 % prihodkov ustvarijo na tujih trgih, z inovativnimi rešitvami meritev pospešeno prodirajo na trge EU, ZDA, Azije in Rusije. Podjetje je prisotno v več kot dvajsetih državah, njihove izdelke v prvi vrsti za opravljanje meritev delovanja svojih izdelkov uporabljajo blagovne znamke in subjekti, kot so NASA, BMW, Ferrari, General Motors, Volvo, Boeing. Hčerinske družbe ima v Avstriji, Nemčiji, ZDA in v Singapurju.
Kot družbeno odgovorno podjetje podpirajo društva in humanitarne organizacije v lokalnem okolju. Dobro sodelujejo tudi z lokalno skupnostjo.
Drugi del je bil namenjen predstavitvi podjetniškega inkubatorja Katapult, ki ga je v celoti financiral Dewesoft, da bi mladim in zagnanim podjetnikom pomagali z infrastrukturo, ki so jo sami potrebovali v začetku potrebovali za strmo rast podjetja Dewesoft.
Poslovni direktor podjetja Andrej Orožen je povedal, da so v letu 2016 investirali 2 milijona evrov predvsem v infrastrukturo za podjetniški podporni prostor Katapult, ki so ga uradno odprli aprila 2017. Poleg dobrega prodajnika je nujna še visoka kakovost produkta ter podpora uporabnikom. S takšno infrastrukturo pomagajo mladim v Katapultu.
Članom DPK so predstavili vsa mlada podjetja, ki delujejo v Katapultu. Mladim so poleg pisarn na voljo co-working prostor, pet proizvodnih prostorov, konferenčna soba, kuhinja in celo tri spalnice. Pomembno je tudi, da bodo elektroniko za strojno opremo lahko podjetja proizvedla v Trbovljah, cilj Katapulta pa je vsem podjetjem zagotoviti iste nabavne cene, kot jih imajo velika podjetja, četudi bodo količine manjše.
Direktor podjejta Dewesoft ima še veliko idej in načrtov, ena izmed njih je tudi t.i. šola za prodajnike, da se kader ustrezno usposobi za prodajo, saj je od tega zelo odvisen uspeh podjetja.
Dewesoft si želi v Katapult privabiti podjetja, ki razvijajo fizičen produkt in že imajo prototip, obenem pa imajo potencial za ustvarjanje novih delovnih mest. Trenutno lahko pomagajo ekipam Ironate, kjer izdelujejo posode za kuhanje, Zoyo Baby, kjer razvijajo senzor dojenčkovega dihanja in gibanja ter pripadajočo platformo z algoritmom za spremljanje otrokovega zdravstvenega stanja, Hillstrike, kjer razvijajo trismučnik, in študentki ekipi Spacelink, ki razvija raketo. V Katapultu je prostor našla tudi SOS šola, ki jo vodi Alenka Knez, nekdanja učiteljica matematike, ki bi to vedo rada približala otrokom in njihovim staršem ter s tem pomagala tudi učiteljem.
Podjetniki Dravinjske doline se bodo srečali ponovno v decembru, ko bodo predstavili Strategijo razvoja digitalne transformacije podjetij Dravinjske digitalne doline in si zadali cilje za prihodnje leto.