Evropski teden mobilnosti 2024
Letos se bo v okviru Evropskega tedna mobilnosti 2024 v naši občini zvrstilo nekaj prijetnih dogodkov. OŠ Ob Dravinji, OŠ Pod goro in OŠ Loče bodo izvedle projekt Pešbus. V soboto pa bo na Starem trgu Sejem nevladnih organizacij, ki ga pripravlja Mladinski center Dravinjske doline v sodelovanju z Mladinskim svetom in Občino Slovenske Konjice.
V projektu Pešbus tudi letos sodelujejo vse tri konjiške osnovne šole OŠ Ob Dravinji, OŠ Pod goro in OŠ Loče. Sodelovalo bo 180 učencev. Najbolj zavzeti bodo ob koncu prejeli simbolično nagrado za sodelovanje v projektu. Pešbus je način organizirane in spremljane hoje v šolo za najmlajše šolarje. Otroci na tak način skupaj z drugimi otroki in v spremstvu odrasle osebe uživajo v jutranjem sprehodu do šole, starši pa so razbremenjeni jutranje vožnje in spremstva otrok v šolo.
V soboto bo na Starem trgu od 13. Do 17. Ure Sejem nevladnih organizacij, ki ga organizira MCDD v sodelovanju z Mladinskim svetom in našo občino. Na sejmu se boste lahko spoznali z različnimi lokalnimi organizacijami, športnimi in mladinskimi društvi ter dobrodelnimi organizacijami. Obiskovalci boste imeli priložnost izvedeti več o njihovih programih, projektih in aktivnostih. V okviru sejma bomo imeli tudi stojnico, kjer bomo predstavili pripravo in pomen Občinske celostne prometne strategije Občine Slovenske Konjice. Udeleženci boste lahko podali svoje predloge za izboljšanje pogojev za izvajanje trajnostne mobilnosti v naši občini.
Kampanja Evropski teden mobilnosti letos naslavlja temo: »Udoben javni prostor – za vse«. Naša občina z zastavljeno vizijo izraža podporo javnemu prostoru, ki naj služi vsem.